Апостолове

Mісто Апостолове (до 1923 року - Покровське) - місто районного підпорядкування, адміністративний центр Апостолівського району Дніпропетровської області.

Населення за переписом 2001 року складало 16 356 чоловік.
На 1 січня 2014 року - 14 348 чоловік.

На території міста знаходиться станція Апостолове - великий залізничний вузол: перетин гілок Мерефа - Херсон та Кривий Ріг - Запоріжжя, а також примикання ділянки Апостолове - Зелене Поле.
Поруч проходить канал Дніпро - Кривий Ріг.

Після ліквідації Нової Січі тут оселився правнук гетьмана Д. Апостола - відставний секунд-майор Михайло Апостол.
У 1793 році він за Указом Катерини II отримав земельну ділянку.

Перше поселення в цій місцевості з'явилися спочатку 19 століття. Засновниками села були державні селяни з Харківської та Чернігівської губерній.
Селяни з Харківської губернії заселили північно-східну частину, а чернігівські селяни заселили південно-західну частину села.

У 1818 році тут була побудована церква святогоПокрова і дано офіційне
назва - Покровське.
Будівництво залізниці Нікополь - Долгинцево в 1902 році і залізничної станції в 1904 році призвело до виникнення робочого висілка Апостолове на західній околиці села Покровського.

Згідно з рішенням сесії ВУЦВК від 9 лютого 1932 року було створено Дніпропетровська область, до складу якої входить Апостолівський район.

Апостолове мало ще два офіційних назви. У 1936 році він став називатися Косіорове (на честь першого секретаря ЦК КП України С. В. Косіора), а в липні 1938 був перейменований в Єжово. Ця назва пізніше було змінено на Апостолово.

У 1939 році Апостолове Дніпропетровської області був привласнений статус селища міського типу, а в 1956 році присвоєно статус міста.

На західній околиці міста розташована однойменна залізнична станція, від якої відходять гілки на Кривий Ріг, Запоріжжя, Дніпропетровськ - Південний, Снігурівка Одеської залізниці.

Використано фото сайту: http://foto-planeta.com/

Апостолово-символіка:

Герб затверджений 15 серпня 2003р. рішенню №380-9 / XXIV сесії міської ради.
Щит пересічений, на верхньому червоному полі герб роду Апостолів: на лазуровому полі в срібному картуші червоний щиток зі срібним двічі перехрещеними і внизу роздвоєним хрестом, оточений десятьма золотими шестипроменевими зірками і золотим Кавалерським хрестом в нижньому краї, під ним два золотих пшеничні колоски, на нижньому зеленому полі чорний паровоз, над ним три золоті шестипроменеві зірки, з яких середня вдвічі більше крайні, під ним - срібний рушник з написом "1793".
Щит облямований золотим декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною.
Два пшеничних колоса уособлюють сільське господарство як основне заняття місцевих жителів, відродження життя, добробут і багатство.
Герб роду Апостолів, які заснували поселення на землях нинішнього міста, вказує на славне козацьке минуле краю.
Золоті зірки означають міську (велика) і дві сільські (маленькі) громади, територіально підпорядковані міській раді.
Паровоз є символом залізної дороги, дала поштовх і сприяє розвитку міста.
Рушник зв'язується з першою в Апостолу церквою святої Покрови і символізує захист і заступництво.
Червоний колір символізує хоробрість, мужність, безстрашність наших предків-захисників рідної землі; зелений - надію, радість і достаток, вірність, чесність і свободу; чорний - печаль, смуток і скорботу з приводу трагічних подій в історії міста золото - багатство, справедливість і великодушність.

Автор - О.І.Зуй. Комп'ютерна графіка - В.М.Напіткін, К.М.Богатов.

Прапор затверджений 15 серпня 2003р. рішенню №380-9 / XXIV сесії міської ради.
Квадратне полотнище складається з трьох вертикальних смуг - синьої, жовтої та зеленої (співвідношення їх ширин дорівнює 2: 2: 3).

Автор - Г.Д.Поремчук. Комп'ютерна графіка - В.М.Напіткін.
За матеріалами сайту "геральдика України"

Розташування на мапі :

Kоординати: 47°40'00'' північної широти 33°43'00'' східної довготи
Поштовий індекс міста Апостолово: 53800.